Blog Energia i Duchowość Rozwój Osobisty

ENERGIA Wiosny – Jak wykorzystać ten czas dla swojego rozwoju?

Wiosna – czas porządków, przebudzenia, działania.

Tak jak wiosną przyroda budzi się do życia, tak Ty możesz obudzić się do działania. Oto kilka rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego rozwoju w tym czasie.

Po długich tygodniach ciemności, każdy promień słońca witamy z ogromną radością. Gdy słyszymy rankiem świergotanie ptaków, od razu poprawia nam się humor i zyskujemy więcej energii do działania. Nic dziwnego – śpiew ptaków to fantastyczna terapia dźwiękiem!

Na temat energii wiosny nagrałam filmik na mój kanał YT.

Jeżeli wolisz o tym przeczytać, niżej znajdziesz informacje.

Wiosna – czas przebudzenia ze snu

Tak po prawdzie owe przebudzenie zaczyna się już na przedwiośniu, czyli w tym krótkim czasie gdy zaczynamy fizycznie odczuwać, że jest nieco jaśniej, że jest więcej słońca. TO czas mniej więcej od drugiej połowy lutego, jednakże tutaj pamiętaj – patrzymy na aurę, na pogodę, na region w jakim mieszkasz, a nie na datę w kalendarzu.

Jeżeli zimę spędziłaś / spędziłeś na regeneracji od wewnątrz, regeneracji korzeni, dbania o relację, na planowaniu, medytowaniu, wzmacnianiu się (o ENERGII ZIMY pisałam tutaj >>>) to teraz wiosną – możesz śmiało wychodzić na zewnątrz i ruszać od działania. Do tego jest potrzebne oczywiście przebudzenie z zimowego snu. Oto przychodzi moment, w którym czujesz, że masz więcej energii, że zaczyna się zmiana. To właśnie napływ nowych energii, nowej mocy, zwiększająca się z każdym dniem ilość słońca.

Generalne porządki

Wiosna to wspaniały czas na porządki i sprzątanie. Pozbądź się tego, co nie potrzebne, co już nie pasuje do Ciebie, co Ciebie nie odzwierciedla, czego już nie chcesz, albo nie potrzebujesz w nadchodzącym czasie, zarówno na poziomie mentalnym, jak i fizycznym.

W domach czy mieszkaniach to fantastyczny moment na odgracanie, pozbywanie się nadmiaru rzeczy, albo rzeczy, które już przestały nam służyć. Dopiero po uprzątnięciu starego, przychodzi czas na nowe. Tutaj – jeżeli oddzielimy kwestie religijne – zobaczysz, jak głęboki sens ma generalny porządek w domu przed świętami wielkanocnymi. Oczywiście nie chodzi o kwestie religijne (podkreślam, że nie zajmuję się religią), a o konieczność „wyrzucenia” starych energii i zrobienia miejsca na „nowe”. Za każdym razem gdy się poruszasz, sprzątasz, przestawiasz – poruszasz energię w swoim domu. Gdy wietrzysz, myjesz okna (szczególnie istotne, jeżeli czujesz, że czegoś nie widzisz – jakiegoś rozwiązania, swojej przyszłości itd. – potraktuj wtedy mycie okien także symbolicznie, jako wyklarowanie wizji), odkurzasz, poruszasz energię. Energia ma płynąć, gdy energia „stoi”, nie ma przepływu, w ciele pojawiają się dolegliwości i tak samo dzieje się w naszych mieszkaniach – zagracają się, przestajemy się w nich regenerować, a zaczynamy chorować i dopada nas frustracja, samotność itd.

Także w naszych fizycznych ciałach wiosna to bardzo dobry czas na oczyszczanie – wszelkiego rodzaju zmiany w sposobie jedzenia (już generalnie zapasy zjedzone, następuje większa lekkość w diecie, przestoje w żywieniu itd.), można wprowadzać już teraz. Wiosna to także idealny moment na wszelkie zdrowotne głodówki, posty, oczyszczanie, odrobaczanie – czyli takie generalne porządki w układzie pokarmowym (co przekłada się oczywiście na cały organizm i funkcjonowanie wszystkich tkanek, narządów, komórek).

Jeżeli potrzebujesz konsultacji w sprawie przepływu energii w Twoim domu/ mieszkaniu, napisz do mnie: kontakt@beatamakolska.pl

Wychodzimy na zewnątrz!

Jeżeli uważnie obserwujesz otoczenie, jeszcze na przedwiośniu zauważysz swoisty „ruch” w przestrzeni, zaś w marcu jest już naprawdę tłoczno! Wszystko za sprawą ptaków, które zaczynają wić gniazda, wracają do nas, szykują się do lęgów, szukają pożywienia.
Niektóre rośliny już zaczynają kwitnąć, inne jeszcze potrzebują czasu. Tak samo jest z ludźmi – niektórzy szybciej wychodzą na zewnątrz, inni dopiero późną wiosną. Dlatego nie porównuj się tutaj do innych, a raczej zwracaj uwagę by faktycznie już więcej wychodzić i to w każdym wymiarze (czyli zarówno więcej czasu na powietrzu, zwłaszcza w słoneczne dni, jak i np. zawodowo – wychodzić ze swoimi pomysłami, przedsięwzięciami, projektami). To jest także bardzo dobry czas na wprowadzanie nowych nawyków – jeżeli zauważasz, że coś Ci nie służy (nawyk, idea, przekonanie), przez zimę sobie to weryfikujesz, i wiosną podejmujesz ostateczną decyzję co z tym dalej robisz. Jeżeli coś odrzucasz (stare przekonanie, nawyk) to wprowadź nowy, ale taki, który będzie Ciebie wzmacniał. Wiosna bardzo temu sprzyja – tak jak siejemy i sadzimy rośliny, tak możemy siać i sadzić nowe pomysły, nowe nawyki itd.

Warto także zadbać o większą ilość ruchu – zimą trudno się do tego zabrać, wiosna zdecydowanie sprzyja aktywności fizycznej. Tutaj wybierz taki ruch, taką aktywność, którą lubisz, którą wygodnie Ci jest wykonywać, bądź możesz to robić w przyjaznym towarzystwie! 🙂

To tyle na dziś, temat jest ogromny!

Rekomendowane artykuły