Przygotowałam dla Ciebie Dziennik Praktyki Uważności – bezpłatne narzędzie do pracy, które ma umożliwić Ci wzmacnianie swojej świadomości.

Dziennik Praktyki Uważności

W jakimkolwiek momencie życia jesteś, w jakimkolwiek wieku, miejscu czy przestrzeni, chcąc poznać siebie, dbać o swój rozwój osobisty i duchowy, możesz rozpocząć wzmacnianie świadomości z Dziennikiem Praktyki Uważności. Dziennik ma nie tylko ułatwić Ci lepszą organizację dnia, ale także skierować Twoją uwagę na Twoje wnętrze, marzenia, emocje, postępy w osiąganych procesach rozwoju.

Udostępniam Ci dziennik bezpłatnie. Proszę nie rozpowszechniaj go, nie kopiuj, szanuj prawa autorskie.

Moje pomysły i treści w piękną całość zebrała Marika Rostek. Cudowna dusza, która tworząc grafikę, dzieli się z Wami swoją pozytywną energią.

Strona internetowa Mariki: Yey Studio

A obok na zdjęciu my podczas letniego spotkania, zupełnie na luzie: Beata Mąkolska i Marika Rostek 🙂

Jak pracować z Dziennikiem Praktyki Uważności?

Dziennik jest narzędziem do samodzielnego uzupełniania. To od Ciebie zależy, czy wydrukujesz całość i złożysz sobie samodzielnie, czy może wydrukujesz tylko jego fragmenty, które dodasz sobie do już prowadzonego kalendarza czy notesu. Bardzo często już prowadzimy notesy, dzienniki, kalendarze i nie mamy potrzeby posiadania kolejnego. Druk poszczególnych stron umożliwi Ci obserwację siebie, swoich postępów w rozwoju osobistym, poprzez wklejanie wypełnionych fragmentów w Twój obecny kalendarz. Być może znów używając nożyczek, kredek i kleju, oderwiesz się od przekonania, że należy być poważnym dorosłym człowiekiem 😉

Rozwój osobisty nie musi być kolejnym obowiązkiem!

Dziennik jest podzielony na trzy części.

Pierwsza część W jakim miejscu jestem? kieruje Twoją uwagę na moment w jakim obecnie jesteś, jest swoistym przyjrzeniem się sobie, podsumowaniem Ciebie dziś. Zawiera różne narzędzia i ćwiczenia coachingowe. Uzupełniając różne zadania pisz prawdę! Pamiętaj, że wszystko co robisz, robisz dla siebie 🙂
Druga część Listy, pomysły i projekty umożliwa Ci tworzenie różnych list, spisywanie pomysłów, projektów i obserwowanie ich realizacji.
Trzecia część to kalendarz do samodzielnego uzupełnienia, z podziałem na tygodnie, miejscem na notatki i przemyślenia. Zawiera także Czas podsumowań, aby mieć miejsce, gdzie możesz wyciągnąć wnioski, zauważyć własne postępy i praktykować wdzięczność.

Dziennik jest przygotowany w formacie A4.

Pobierz wybrany plik Dziennika Praktyki Uważności

Format A4 Dziennika Praktyki Uważności w pionie.
Każdą stronę możesz wydrukować samodzielnie (osobno) i będzie miała ona wielkość kartki A4. Przydatne jeśli chcesz mieć dużo miejsca na wykonywane zadania, bądź masz ochotę wydrukować sobie całość i np. zszyć bądź zbindować.

Format A4 Dziennika Praktyki Uważności w poziomie. Drukując jedną stronę A4 drukujesz dwie strony dziennika będące obok siebie w kolejności (rozkładówka). Przydatny format jeśli już prowadzisz jakiś notes i chcesz wydrukować fragment i wkleić do obecnego kalendarza. Także dla osób, przyzwyczajonych do ćwiczeń w formacie zeszytowym.