KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Konsultacje to spotkania, na których rozmawiamy, pracujemy z Twoimi myślami, przekonaniami, programami, nawykami, patrzymy co Tobie służy, a co nie.

Impulsem do przyjścia najczęściej jest jakiś kryzys, zmiana w jakimś obszarze życia (albo właśnie brak zmiany, który staje się uciążliwy), potrzeba wzmocnienia siebie przed jakimś wydarzeniem, potrzeba naprawy jakiejś relacji, chroniczny stres i takie wyczerpanie energetyczne i zdrowotne – że człowiek po prostu przestaje sobie radzić z tym sam.

PIERWSZE SPOTKANIE
Na pierwszym spotkaniu rozpoznajemy Twoje potrzeby i wymagania, rozmawiamy o tym czego oczekujesz, co chcesz zmienić, co Tobie przeszkadza, w jakim kierunku chcesz się rozwijać.
Warto przygotować sobie pytania, wypisać w krótkich hasłach czy punktach tematy czy zagadnienia, jakie chcesz poruszyć. Bywa, że emocje są silne (zwłaszcza u Wysoko Wrażliwych osób) i zapominamy co chcieliśmy powiedzieć 🙂
Z tego powodu także polecam mieć przy sobie zeszyt, kalendarz czy notes – jedno miejsce, w którym możesz zarówno zapisywać swoje pytania, przemyślenia, robić notatki i obserwować własne zmiany.
Między spotkaniami dostajesz zadania domowe do zrealizowania – czasem to jakieś ćwiczenie pisemnie, czasem bardziej kreatywne, czasem jakieś wyzwanie, czasem ćwiczenie oddechowe (także indywidualne nagrania mp3 – ćwiczeń relaksacyjnych, wizualizacje itd).

CELE KONSULTACJI
Często konsultacje skupiają się na:

 • budowaniu filarów pewności siebie
 • wzmacnianiu/ budowaniu poczucia własnej wartości
 • treningu asertywności
 • odkrywaniu potrzeb duszy
 • odkrywania własnego potencjału/ celu życia/ ścieżki zawodowej
 • wsparciu w tzw. momentach kryzysowych (np. utrata/zmiana pracy, rozstania, zmiana życia po urodzeniu dziecka)
 • redukowania stresu (nauki radzenia sobie ze stresem)
 • nauce radzenia sobie ze smutkiem, lękiem, złością i innymi emocjami, postrzeganymi jako negatywne
 • zmianie nawyków myślowych i ograniczających przekonań/postaw
 • praktyce uważności, wdzięczności
 • wzmacnianiu umiejętności komunikacyjnych, aby umieć mówić o swoich potrzebach i budować udane relacje z innymi.

Co może się u Ciebie wydarzyć w trakcie i po zakończeniu cyklu konsultacji:

 • szukasz nowych możliwości albo jesteś w stanie przeorganizować małymi krokami swój świat, tak by wreszcie nie robić czegoś kosztem siebie. I uwaga – masz do tego odwagę i siłę!
 • dostajesz się skrzydeł i wiary w siebie
 • wiesz, w jaki sposób na co dzień wzmacniać poczucie własnej wartości, w jaki sposób możesz redukować stres.
 • wybierasz metody najlepsze dla Ciebie
 • prowadząc notatki zauważasz zmiany (w postaci np. spokoju wewnętrznego, zmiany myślenia, bardziej asertywnych komunikatów)
 • zaczynasz rozróżniać to, co jest dla Ciebie ważne, od tego, co chcą dla Ciebie inni (bądź Ty dla innych)
 • znajdujesz w sobie siłę do obrony własnych granic, realizowania ważnych dla siebie celów,
 • przejawiasz więcej asertywnych zachowań w kontaktach z innymi,
 • bardziej lubisz siebie;  tak po prostu,
 • jest więcej uśmiechu w Twoim życiu; tak po prostu 🙂

KONSULTACJE ONLINE

Konsultacje online zdominowały dzisiejszą rzeczywistość. Stały się bardzo popularne,  zwłaszcza od dwóch lat. Choć kontakt bezpośredni z drugim człowiekiem jest niezbędny, to przyznaję, że konsultacje online działają mi bardzo dobrze! A przede wszystkim, mogę połączyć się z Tobą niezależnie od tego czy siedzisz w Warszawie, Katowicach, Rzeszowie czy Irlandii, Islandii, Holandii, Berlinie…

Wiedz o tym, że mój sposób pracy jest praktycznie taki sam jak w gabinecie, tylko, że każde z nas siedzi sobie wygodnie w swoim ulubionym miejscu, w swojej własnej przestrzeni. I tutaj już wychodzi często, że dana dziewczyna nie ma w domu swojej przestrzeni i łączy się ze mną z pokoju dziecka, samochodu, szafy… 🙂 Wtedy już wiadomo, że troszkę nad asertywnością i kontrolowaniem empatii warto popracować! 🙂 

Konsultacje online  są najczęściej bardziej intensywne i wymagają od Ciebie zapewnienia sobie spokojnej przestrzeni do rozmowy przez 55 min. Warto mieć przy sobie notes, planner bądź kalendarz i coś do pisania. Jeżeli chodzi o przygotowanie i przebieg – wygląda to tak samo, jak w gabinecie, zatem zapoznaj się proszę z informacjami wyżej.

Konsultacje online prowadzę poprzez bezpłatną aplikację SIGNAL. To komunikator, który instaluje się bezpłatnie w telefonie. Gdy wpiszesz w swoje kontakty mój numer telefonu (509 45 82 89), z powodzeniem znajdziesz mnie poprzez ten komunikator. Jeżeli nie wiesz bądź nie jesteś pewna, który to komunikator, to wyślę Ci zaproszenie do aplikacji poprzez SMS bądź e-mail.  Signal znajdziesz także pod tym adresem: https://signal.org/install


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Poniżej odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań. Jeżeli nie  znajdujesz tutaj odpowiedzi na swoje pytanie, napisz proszę do mnie: kontakt@beatamakolska.pl

Czy muszę się jakoś przygotować do konsultacji?
Właściwie nie, choć warto zapisać sobie pytania – jeżeli masz jakieś konkretne. Zachęcam natomiast do przyjścia z notesem/ kalendarzem,, bądź w przypadku konsultacji online do posiadania takiego notesu pod ręką – często zdarza się, że ktoś chce coś zanotować. W przypadku współpracy najlepiej kupić sobie zeszyt/notes, który będzie służył Tobie jako miejsce do zapisywania refleksji, pytań, odrabiania zadań domowych i… obserwacji własnej przemiany.

Czy trening bądź konsultacje są jak psychoterapia?
Nie. Nie jestem psychoterapeutą, ani psychologiem, jestem doradcą duchowym,  shamanic coachem, jestem empatką, wsparciem i towarzyszką na drodze Twojej zmiany (po więcej informacji zajrzyj do zakładki O MNIE). Mam bardzo niezależne podejście, nie zakładam niczego z góry, choć mam bardzo dobrą intuicję i zmysł obserwacji, dlatego często może się komuś wydawać, że lepiej go znam, niż on siebie 🙂 To tylko złudzenie, zapewniam Cię, że sama jesteś swoim najlepszym ekspertem. Moim zadaniem jest pomóc ci dotrzeć do sedna siebie, odkryć siebie na nowo, odrzucić cudze oczekiwania, wkodowane w procesie wychowania nawyki/programy i tak dalej. Moim zadaniem jest także pokazać Ci sposoby radzenia sobie ze stresem, wzmacnia pewności siebie, kontrolowania emocji.

Kto uczestniczy w konsultacjach?
Najczęściej kobiety będące w naprawdę różnym wieku i w różnym momencie życiowym. Bodźcem do zrobienia czegoś dla siebie są często przełomowe momenty: rozwód, zmiana pracy, powrót do pracy po długiej przerwie (np. urodzenie dziecka), zbliżający się ślub, ale także przewlekłe przygnębiające stany emocjonalne, czy toksyczne, bądź trudne relacje, z którymi nie mamy już siły się borykać.
Często powodem do rozpoczęcia treningu jest także brak kontroli nad własnymi reakcjami emocjonalnymi (trudność w opanowaniu płaczu czy złości), przemęczenie czy po prostu – potrzeba wydobycia z siebie siły przed zmianami, które czujemy, że by się nam przydały, ale wciąż nie mamy kiedy, albo nie wiemy jak…. Potrzebują mojego wsparcia zazwyczaj Panie introwertyczne, nierzadko wysoko wrażliwe, zamknięte w sobie, takie, które chcą coś zmienić (bo im obecny układ nie odpowiada), ale nie bardzo wiedzą  jak, ani od czego zacząć.
Wiele Pań, to samodzielne, zaradne, fantastyczne kobiety, które zwyczajnie zgubiły siebie i ja pomagam im się odnaleźć 🙂

Jak często się spotykamy?
Tutaj wszystko zależy od twojej sytuacji, możliwości i potrzeb. Osoby w dużym kryzysie/przemianach/w totalnym wyczerpaniu potrzebują spotkań co tydzień. Większość osób wybiera spotkania co 2 tygodnie aby mieć czas na pracę własną.
Zdarza się, że spotykamy się tylko raz miesiącu na 3 godziny, z czego jedna godzina to sesja energetyczna i jest to wtedy łagodna droga przemiany, która czasem zajmuje i rok, ale jest bardzo trwała.
Zdarza się, że towarzyszę ludziom jedynie w trakcie kryzysu/przemiany do ustabilizowania sytuacji, gdyż potrzebują solidnego wsparcia, dotarcia do swoich przekonań, przewartościowania pewnych aspektów i wiedzą, że u mnie właśnie to dostaną.
I zdarza się, że ktoś ceni sobie moje wsparcie, swoisty trening mentalny i spotkania ze mną traktuje jako nieodłączną część własnego rozwoju osobistego, spotykając się np. raz na kwartał w celu swoistego podsumowania „gdzie jestem” i „co dalej”. Bardzo wiele wysoko wrażliwych osób spotkanie ze mną traktuje jak łatwiejszą drogę do poznania swojej duszy i wtedy, w owym wzroście duchowym bardziej przybieram formę doradcy duchowego.

Dla kogo NIE są konsultacje?
Nie zajmuję się psychoterapią, leczeniem traum itd., nie współpracuję z osobami zażywającymi leki przepisywane przez psychiatrów, ani leczących się psychiatrycznie itd. NIE MA OD TEGO WYJĄTKÓW. Pracuję tylko z osobami, które biorą odpowiedzialność za siebie i nie oczekują zbawienia od świata.
Droga mamo, nie wysyłaj do mnie swojego dziecka – nie pracuję z dziećmi. Nie wysyłaj do mnie także swojego dorosłego dziecka (jak jest dorosłe, a ty za niego podejmujesz decyzje, to zapraszam Ciebie). Czuję też w obowiązku napisać, że nie realizuję pragnień żon dotyczących zmiany zachowań męża czy „przetłumaczenia mu czegokolwiek”. Także droga żono nie wysyłaj do mnie swojego męża – pozwól by sam zdecydował czy ma zaufanie do mnie i widzi współpracę.

Czy mogę korzystać jednocześnie z konsultacji i sesji energetycznych?
Jak najbardziej, choć nie w tym samym momencie 🙂 Generalnie praca w polu energetycznym przyspiesza przemianę i uwalnia od blokad (a dodatkowo relaksuje) 🙂