Beata Mąkolska, doradca duchowy, shamanic coach

Autorka, Doradca duchowy, Shamanic Coach, Life Coach, Energy healer, Mistrzyni Reiki, Empatka.

beata mąkolska

Udzielam wsparcia od kilkunastu lat, działając z przestrzeni serca i poprzez intuicję.

Prowadzę konsultacje indywidualne, sesje energetyczne, warsztaty i zajęcia z zakresu szeroko pojętego rozwoju osobistego, duchowego, wzmacniania własnej wartości, budowania asertywności, pracy z oddechem, medytacją i energią. Jestem autorką książki „Praktyczny Poradnik Dla Wysoko Wrażliwych” (Studio Astropsychologii 2023), współautorką książki „Coaching relacji z sobą i innymi”(GWP 2015).

 

Zawsze ludzie mówili mi więcej, otwierali się przede mną, potrafili mi zaufać. Gdy ja zaufałam sobie, zaczęłam dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem z osobami, które potrzebowały wsparcia. Pracę mentalną poszerzyłam o świadome działania z przestrzeni serca, a z czasem – odczyty energetyczne z pola drugiego człowieka.

Podchodzę bardzo holistycznie do człowieka, zwracając uwagę zarówno na sygnały jakie daje Tobie twoje ciało, ścieżki, jakim porusza się umysł, realizując różne programy i przekonania, a także potrzeby Twojej duszy.

Z przestrzeni serca

Beata Mąkolska

Przez wiele lat działałam głównie w przestrzeni mentalnej, bazując na pracy z myślami, przekonaniami i emocjami. Uwielbiałam badania naukowe, racjonalne dowody i logikę. Natury jednak się nie oszuka i jako empatka polegałam też na swojej intuicji i umiałam zwyczajnie, po ludzku nieść pokrzepienie innym.

W pewnym momencie mojej pracy z ludźmi otworzyłam się na energię serca. Najpierw była to moja osobista praca, która zaowocowała świadomym wkroczeniem w świat energii subtelnych. Zwiększyła się moja wrażliwość na odczuwanie i postrzeganie energii, energetycznych więzów, energii towarzyszących człowiekowi, dlatego zaczęłam zdobywać wiedzę w tym temacie. Żaden kurs jednak nie dał mi tego, co daje mi codzienne doświadczenie w pracy z ludźmi i ich energią. Nie przestaje mnie fascynować odkrywanie indywidualnej energetyki drugiego człowieka, blokad, połączeń…

Osoby z którymi współpracuję, często podkreślają, że potrafię łączyć wiedzę z różnych dziedzin, dzięki czemu otrzymują wsparcie zarówno w zakresie psychologicznym, jak i energetycznym.

Praca z energią

Uzdrawiająca energia

Od kiedy fizycznie poczułam energię i nauczyłam się z nią pracować, zaczęłam nieco inaczej postrzegać rzeczywistość. Mimo dokształcenia się w tym zakresie (Energy Healing i tytuł Mistrza Reiki), opracowałam własne metody pracy, które łączą działanie energetyczne z pracą mentalną, a także konkretnymi wskazówkami co i w jaki sposób możesz fizycznie zmienić w swoim codziennym życiu, aby zmiana zaszła głębiej i trwale.
Szanuję Reiki, jednak nie robię typowych sesji, ponieważ Reiki to dla mnie tylko jeden kanał, a ja nie lubię się ograniczać 🙂  Na temat sesji reiki i pracy z energią mówiłam na prowadzonym przez siebie kanale, odpowiadając na pytanie widzów. Filmik możesz obejrzeć obok.

Ponieważ zawsze cechowała mnie pewnego rodzaju niezależność myślenia i postępowania, nie wchodzę w systemy, choć znam założenia wielu z nich i szanuję drogę osób, które działają w zgodzie z nimi. W moim odczuciu działanie z przestrzeni serca i we współpracy z Matką Ziemią jest ponad wszelkimi systemami i ideologiami, dlatego jest mi to najbliższe. Energia serca to ogromna siła, która zmienia bardzo wiele – gdy uczymy się współdziałać z sercem, zdecydowanie wzrasta poczucie radości, szczęścia i wewnętrznego spokoju 🙂 Matka Ziemia zaś uczy nas ogromnej pokory, spokoju i doceniania miejsca, w którym jesteśmy.

Kanał Youtube

Od 2020 roku prowdzę kanał w serwisie Youtube. Znajdziesz wiele informacji na temat wysokiej wrażliwości jako cechy, gdyż pierwotnie na tym się skupiałam. Obecnie na kanale publikuję także medytacje, filmy dotyczące temperamentów, rozwoju osobistego i duchowego.
Zachęcam do subskrybowania kanału, będziesz wtedy na bieżąco z udostępnianymi przeze mnie materiałami.

We wtorki publikuję tzw. Wieści energetyczne, czyli krótkie informacje o zmianach w przestrzeni wraz ze wskazówką, co możesz zrobić dla siebie.

W przygotowaniu jest także podcast na temat energii i duchowości. Więcej o podcaście znajdziesz TUTAJ. Możesz także wspierać podcast poprzez udział w zrzutce >>

Nazwy, papiery, certyfikaty

Przez wiele lat nazywałam siebie trenerką rozwoju osobistego, bo nie znałam określenia lepiej pasującego do tego, co robię. Niektórzy nazywali mnie coachem, więc po latach zdecydowałam się potwierdzić swoją wiedzę i kwalifikacje uzyskując certyfikat Transformation Life coach oraz Shamanic Coach. Coaching jednak nie zawsze jest właściwym narzędziem, dlatego żadna konsultacja u mnie nie jest typowym coachingiem. Mam także specyficzne podejście do środowisk coachingowych, ezoterycznych, new-age….  😉
Generalnie, nigdy nie skupiałam się na zdobywaniu dyplomów, a na zdobywaniu doświadczenia. Jestem praktykiem i przyznaję – nie lubię papierów i tytułów, nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Jeżeli dla Ciebie jakieś znaczenie mają – to niżej zamieszczam zdjęcia certyfikatów.

Certyfikat Beata Mąkolska
Certyfikat Beata Mąkolska
BEata Mąkolska energy healer

Dawno, dawno temu..

Jeżeli lubisz więcej czytać, to poniżej kilka słów o tym, jak to się zaczęło…

BEata Mąkolska
BEata Mąkolska
Artykuł Beata Mąkolska

Pracuję z człowiekiem od bardzo dawna. Praktycznie od dzieciństwa byłam związana z pisaniem w gazetkach i broszurach, później jako dorosła już osoba robiłam wiele wywiadów, poznając niesamowitych rozmówców, czytałam i recenzowałam mnóstwo książek (do tej pory to robię 🙂 ). Trochę podziałałam w różnych redakcjach, trochę zajmowałam się PR-em, aż doszłam do wniosku, że zdecydowanie lepiej jest pokazywać ludziom jak nie ulegać manipulacji, niż wywierać wpływ na ich zachowania konsumenckie będąc narzędziem różnych firm.

W 2010 roku założyłam kobiecy portal zdrowego stylu życia Wellnessday.eu, który przez te wiele lat działania objął patronat medialny nad mnóstwem niesamowitych książek i wydarzeń. Przez te lata pisałam dużo artykułów zarówno na portal, jak i do różnych czasopism, kwartalników, gazet, innych portali o tematyce zdrowotnej, kobiecej, wellnessowej. Zawsze uważałam, że moim zadaniem jest przekazywać – czegokolwiek dowiedziałam się wartościowego, cennego, znaczącego – chciałam to przekazywać dalej, aby jak najwięcej osób mogło dzięki temu wprowadzać zmiany na lepsze w swoim życiu.

Niejednokrotnie występowałam w radio, czy pomniejszych stacjach telewizyjnych wypowiadając się w kwestiach temperamentów ludzkich, rozwoju osobistego i relacji między ludzkich. Kilka lat pisałam dla magazynu „Najwspanialsze”, a pięknym zwieńczeniem tej współpracy było wydanie magazynu z muzyką relaksacyjną „Wdzięczność” ozdobioną moim rysunkiem łabędzia 🙂 Część moich rysunków i obrazów wrzucam na Instagram (podobnie jak wieści energetyczne). Nie przepadam jednak za socjal mediami i internetowym ekshibicjonizmem, co widać w ilości publikowanych materiałów.  🙂
W ostatnich latach na pierwsze miejsce w mojej pracy wypłynęły tematy wysokiej wrażliwości, pracy z energią (i uczenie pracy z energią własną innych) a także kwestie powrotu do Matki Ziemi.