Wysoka Wrażliwość

O zaletach bycia wysoko wrażliwą osobą

Wykrywacz kłamstw i super sensor, czyli o zaletach bycia wysoko wrażliwą osobą

Często WWO skupiają się na negatywnych stronach swojej wrażliwości – ponieważ nie jest łatwo być wysoko wrażliwym człowiekiem w tym mało wrażliwym świecie! Jednak – nie możecie zapominać o zaletach bycia WWO i o tym właśnie postanowiłam nagrać filmik.

Jakie są zalety wysokiej wrażliwości? Jest ich całe mnóstwo!
W filmie, który znajdziesz poniżej, przybliżam tylko kilka super korzyści związanych z wysoką wrażliwością.

A są to:
1. Perfekcyjne dostrzeganie różnic, co świetnie można wykorzystać zarówno w pracy, jak i do wzmacniania relacji z bliskimi

2. Jesteś kapitalnym wykrywaczem kłamstw – od razu będziesz czuć/wiedzieć, że coś się nie zgadza, że coś nie pasuje. Jeżeli pozwolisz sobie pójść za tym czuciem, to nie dasz się oszukać, jeżeli natomiast pójdziesz na logikę/rozum, to wtedy możesz ulec cudzym kłamstwom/oszustwom.

3. Dostrzegasz błędy, nieścisłości, drobne wady, a ponieważ ich nie lubisz – starasz się ich unikać. Jesteś w stanie zatem dostrzec nawet potencjał błędu itd.

4. Masz łatwość wchodzenia w siebie – potrafisz się głęboko koncentrować (uwaga! na początku może to wymagać wprawy, ćwiczeń, praktyki). Moim zdaniem dlatego zdecydowanie lepiej WWO żyje się, gdy potrafią żyć z serca, zadawać pytanie do serca i z serca uzyskiwać odpowiedź (będę nagrywać o tym osobny filmik).

5. Myślisz o tym, co myślisz i jak myślisz 🙂 O ile nie zawracasz sobie głowy zmartwieniami, mieleniem przeszłości itd, więc jeżeli nauczysz się obserwować siebie w działaniu, w myśleniu, w przeżywanych emocjach, to łatwiej będziesz rozwijać się, wzrastać w świadomości, uważności itd. Pamiętaj obserwowanie, to nie karmienie emocji!

6. Nastroje innych ludzi mają na ciebie duży wpływ i możesz to wykorzystać pozytywnie – dobieraj sobie radosnych, fajnych przyjaciół, pełnych życia, optymizmu, pełnych pasji 🙂 Czyjaś radość, wtedy będzie twoją radością, czyjś dobry humor będzie Twoim dobrym humorem.

Rekomendowane artykuły