Polecane książki

Książki, do których możesz zajrzeć, kiedy chcesz (z inspiracjami na co dzień)

…które możesz otwierać na dowolnej stronie, w dowolnym momencie, wtedy, kiedy tego potrzebujesz…

Czasem dobrze jest mieć w swojej domowej bibliotece pozycje, które po otwarciu na dowolnej stronie, mogą być wspaniałą afirmacją na dany dzień czy nieść w sobie swoistą wiadomość od Wszechświata.

W tym tekście będę się z Wami dzielić takimi książkami. Będę go aktualizować w miarę znajdowania kolejnych pozycji godnych polecenia.
Na początek przedstawiam Ci dwie, bliskie mi książki: Małą księgę pozytywnych afirmacji i codziennych rytuałów oraz Małą księgę przebudzenia. Niewielkie, jeśli chodzi o rozmiar książki, ale z wielkim przesłaniem!

Mała księga… o wspaniałej energii

Książka „Mała księga pozytywnych afirmacji i codziennych rytuałów. Jak podnieść wibracje swojej energii i przyciągnąć do siebie miłość, bogactwo, szczęście i spokój”, autorstwa Phoebe Garnsworthy (Wydawnictwo Studio Astropsychologii 2022), to wspaniała książka, do której możemy zajrzeć w dowolnym momencie, zaczerpnąć inspirację, odczytać wiadomość od Wszechświata.
To książka napisana z przestrzeni serca, w której autorka dzieli się z nami swoim światłem. Ta książka dociera do esencji, do wewnętrznego dziecka w Tobie, które jeszcze było czyste, bezbronne, niewinne… i cechowało się ogromnym sercem. Czytając tę książkę przypominamy sobie jak to było, gdy uważało się, że na świecie jest przede wszystkim dobro, miłość, życzliwość. 

Niesamowicie podnosi wibracje, a dowolny jej fragment może być fantastycznym źródłem inspiracji. Ta książka jest napisana ponad systemami, ponad koncepcjami, ponad religiami, ale z poszanowaniem dla żywiołów, Ziemi, Miłości i drugiego człowieka.

Energetycznie książka pomaga podnieść wibracje, wejść w przestrzeń życzliwości i dobroci, spokoju wewnętrznego, miłości uniwersalnej.

Gdybym miała określić ją trzema słowami, to byłyby to takie słowa jak: PIĘKNO, CZYSTOŚĆ, PROSTOTA.

Książka składa się z krótkiej, prostej afirmacji, następnie mamy kilka słów od autorki, jak ona rozumie daną afirmację oraz propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania (np. Ćwiczeń medytacyjnych, wizualizacyjnych czy w osobistym dzienniku).

Mała księga… o niezwykłej głębi przekazu

Książka „Mała księga przebudzenia. Przesłania na każdy tydzień roku”, Mark Nepo (Wydawnictwo ILLUMINATIO 2014), to także książka, do której możesz zajrzeć w dowolnym momencie, otwierając na dowolnej stronie.

Autor, który jest filozofem i poetą, nadał jej niesamowitą głębię przekazu. Mam tę książkę od wielu lat i za każdym razem „wyczytuję” z niej co innego – jest tak głęboka, wielowymiarowa, refleksyjna.

Energetycznie ta książka pomaga nam się zatrzymać i spojrzeć głębiej, pod powierzchnię oczywistości, z którymi spotykamy się na co dzień, pod powierzchnię tego, co jako pierwsze wyrzuca nasz umysł.

Gdybym miała określić ją trzema słowami, to byłyby to takie słowa jak: GŁĘBIA, ZATRZYMANIE SIĘ, ŻYCZLIWY SPOKÓJ.

Książka jest podzielona na przesłania na każdy tydzień, które obejmują także interpretację autora, często opowiadają jakąś historię (także osobistą autora), a także króciutkie zdania w podpunktach, będące zaproszeniem do refleksji, medytacji, zatrzymania się i przyjrzenia swojemu oddechowi, swojemu wnętrzu.

Więcej o tych książkach opowiedziałam w filmie obok, rozpoczynając nowy cykl: Książki, które mam… lubię… polecam…

Ten cykl powstał jako odpowiedź na Wasze pytania dotyczące polecanych przeze mnie książek. Pamiętaj, że mój wybór jest absolutnie subiektywny. Polecam Wam książki od siebie, z serca, te które uważam za wartościowe w danej tematyce rozwoju osobistego czy duchowego, które mają niesamowitą energię, które uważam za przydatne bądź… wyjątkowe z jakiegoś powodu.

Rekomendowane artykuły